ГлавнаяФорумДискографияПерші видання на CD

Перші видання на CD

Обговорюємо видання на компакт-дисках
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1747
Киев
3 часа назад
Сергей:
Я розумію,що перевидання 1993 року не стосується перших видань на СD. Але я звернув увагу,що навіть диски серії 1993 мали різний дизайн:
А я і пропоную тему робити ширшою та розглядати усі видання на компакт-дисках. Ну, звісно, що найперші релізи в першу чергу. Але відстежити як все далі розвивалось теж цікаво.
Що стосується цієї "білої" (я її так називаю) серії 1993 року, то там повна каша. В мене, наприклад, RAM має на палітурці під баркодом напис UK. А сам диск в середині HOLLAND. І це так і було – вони надходили у продаж з різноманітної компіляцією. Я сам їх усіх розпаковував. Вони тоді всі з’являлись запакованими у фабричну плівку. Пізніше вже зустрічались і розпаковані навіть в магазинах за кордоном. Але це було вже трошки пізніше, десь через 3-4 роки. Потім я помітив, що деякі диски і дійсно мають дзеркальне кільце з самого краю. А деякі без нього. І це все було з самого початку – я брав цю серію у 1993 році. Вирішив собі, що без кільця мені подобаються диски більше, бо кільце перекриває картинки. Порозкривав усі диски – а в мене порівну тих і тих. Так і залишив собі те, що прибуло. Бо перебирати диски ще і по їх вигляду вже нема сил та натхнення.
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Сообщений: 94
Ровно
4 дня назад
Будь ласка звертаюсь з новим проханням допомогти розпізнати придбаний(ще на початку року) чудовий перший прес "Wings At The Speed Of Sound".
Питання виникло після коментару на discogs , що це є друге видання "Wings At The Speed Of Sound" в жовтні 1989 року на лейблі Fame.
https://www.discogs.com/Wings-At-The-Speed-Of-Sound/release/12775148
Сам мій диск ідентичний( і по обкладинкам) з вищенаведеним.
Над баркодом на задній обкладинці є чорний напис UK-CD-FA 3229.



Перше видання вийшло 10 липня 1989 року,і я так розумію інформація про нього тут
http://www.45worlds.com/cdalbum/cd/cdp7481992
або
https://www.discogs.com/Wings-Wings-At-The-Speed-Of-Sound/master/48865
А ось і задня обкладинка з даних ресурсів, де відсутній чорний напис UK-CD-FA 3229.


Розумію,що discogs не є довідником,але звідки з'явилась інформація про жовтень 1989?
Чи може бути,що диск одна матриця, але тільки відбулася заміна задньої обкладинки?Добавлено спустя 19 минутНе є коректною https://www.discogs.com/Wings-Wings-At-The-Speed-Of-Sound/master/48865, вірна https://www.discogs.com/Wings-At-The-Speed-Of-Sound/release/2422013
Посетитель
Сергей
Сообщений: 94
Ровно
4 дня назад
Всі матриці на фото CDP 7 48199 2 · MASTERED BY NIMBUS, але можливо були якісь інші.
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1747
Киев
3 часа назад
Нажаль я віддав свій перший прес коли робив заміну своїх старих дисків на нову "білу" серію 1993 року, та навіть не зробив сканів. Ну, на той час, коли ми отримували зарплатню приблизно 12-18 доларів на місяць, викрутитись якось інакше було неможливо. Щоб придбати щось нове, треба було продати чогось зі свого старого. А серія з 16 дисків тоді коштувала приблизно 16 х 16 = 256 $. І мені таки якось пощастило її зібрати за півроку (може трошки більше). Пізніше ціни на цю серію почали повзти вниз, але дуже повільно. Звісно, що зараз вже жалкую, але повна відсутність зайвих грошей на той час мене змусила зробити таку заміну. Саунд нової серії мені також не сподобався, але інтуїтивно я розумів що раз це ремастер, тому і фонограма теоретично повинна бути кращою. Та і виправлення цокання на пісні "My Love" підштовхувало мене на цю заміну.

Цей альбом і дійсно вперше на CD було видано 10 липня.


І ось тут виникає питання: Чому замінили палітуру через декілька місяців? Мабуть тому, що забули дописати UK-CD-FA 3229. Я роблю такий висновок - дисків на той час було виготовлено більше ніж паперових вкладень до них. Ще в СРСР ми це явище називали радянським словом "пересортиця". І вона зустрічалось на багатьох вінілових платівках. Тому гадаю, що щось подібне відбувалося і з цифровими носіями. Випустили нову палітуру, виправивши помилку, а CD на складах ще залишалось чимало. Я такі релізи називаю "перехідними" та можу навести безліч вінілових видань, де платівка, або конверт використовувались попереднього зразку. Чи виготовлялись нові CD? Ось це залишається нам невідомим. Якщо не буде знайдено нового зразка компакт-диску, то "перехідний" наклад можна буде остаточно називати 2-им виданням. А поки що, питання залишається відкритим.

Може хтось має більш докладнішу інформацію? З задоволенням вислухаємо і її.

P.S. До речі, цей альбом тоді зустрічався вкрай рідко. Якщо "McCartney" та "Ram" я мав в 3-х та навіть 4-х примірниках, то "Wings At The Speed Of Sound" до мене потрапив один єдиний раз і досі я його ніде не зустрічаю.
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Сообщений: 94
Ровно
4 дня назад
Дякую!!!
Для себе зрозумів, що скоріше всього у мене в наявності “перехідний” наклад 2-ге видання(від 17 жовтня 1989).
Ще при пошуках інформації переглянув сайт JPGR (Complete U.K. Discography of John, Paul, George and Ringo)
http://www.jpgr.co.uk/pas10010.html.
Сайт пояснює, що випуск Fame на CD “Wings At The Speed Of Sound” відбувся в зв’язку з перевиданням на вінілі "Fame" в жовтні 1989( я подивився про вініл Fame “Wings At The Speed Of Sound” в новій книзі Шабеса на 227-228 сторінках,я так зрозумів там Ваші скани вінілу Fame) .
А от переклав:
“10 липня 1989 р. - перший CD випуск на каталожному номері Parlophone CDPAS 10010(Міжнародний номер - CDP 7 48199 2), але він видаляється буквально через три місяці і замінюється випуском "Fame".
17 жовтня 1989 – перевидання "Wings At The Speed Of Sound" Fame : на вінілі FA 3229, касеті TCFA 3229 та ...перевидання вищезазначеного CD -релізу на етикетці Fame, номер за каталогом CDFA 3229.”
Редактировалось: 3 раза (Последний: 24 декабря 2020 в 18:31)
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1747
Киев
3 часа назад
Ну, якщо знайдеться диск на якому буде написано CDFA 3229, або змінено матричний номер, то можна буде твій наклад таки вважати перехідним. Але щось мене беруть сумніви, що через 3 місяці були перевидані CD диски з новим дизайном. Скоріш за все у сховищі було ще достатньо дисків виготовлених напередодні. Та якщо підтвердиться, що дисків іншого дизайну не було, то твій диск сміливо можна вважати 2-им накладом. Якось так…
Може хтось може додати ще якусь інформацію, бо це тільки моє власне спостереження?
Save vinyl!
|
Перейти на форум:
Страницы: Первая 1 2
Быстрый ответ
У вас нет прав, чтобы писать на форуме.