ГлавнаяФорумДискографияПерші видання на CD

Перші видання на CD

Обговорюємо видання на компакт-дисках
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Киев
5 часов назад
Сергей:
Я розумію,що перевидання 1993 року не стосується перших видань на СD. Але я звернув увагу,що навіть диски серії 1993 мали різний дизайн:
А я і пропоную тему робити ширшою та розглядати усі видання на компакт-дисках. Ну, звісно, що найперші релізи в першу чергу. Але відстежити як все далі розвивалось теж цікаво.
Що стосується цієї "білої" (я її так називаю) серії 1993 року, то там повна каша. В мене, наприклад, RAM має на палітурці під баркодом напис UK. А сам диск в середині HOLLAND. І це так і було – вони надходили у продаж з різноманітної компіляцією. Я сам їх усіх розпаковував. Вони тоді всі з’являлись запакованими у фабричну плівку. Пізніше вже зустрічались і розпаковані навіть в магазинах за кордоном. Але це було вже трошки пізніше, десь через 3-4 роки. Потім я помітив, що деякі диски і дійсно мають дзеркальне кільце з самого краю. А деякі без нього. І це все було з самого початку – я брав цю серію у 1993 році. Вирішив собі, що без кільця мені подобаються диски більше, бо кільце перекриває картинки. Порозкривав усі диски – а в мене порівну тих і тих. Так і залишив собі те, що прибуло. Бо перебирати диски ще і по їх вигляду вже нема сил та натхнення.
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Будь ласка звертаюсь з новим проханням допомогти розпізнати придбаний(ще на початку року) чудовий перший прес "Wings At The Speed Of Sound".
Питання виникло після коментару на discogs , що це є друге видання "Wings At The Speed Of Sound" в жовтні 1989 року на лейблі Fame.
https://www.discogs.com/Wings-At-The-Speed-Of-Sound/release/12775148
Сам мій диск ідентичний( і по обкладинкам) з вищенаведеним.
Над баркодом на задній обкладинці є чорний напис UK-CD-FA 3229.

Перше видання вийшло 10 липня 1989 року,і я так розумію інформація про нього тут
http://www.45worlds.com/cdalbum/cd/cdp7481992
або
https://www.discogs.com/Wings-Wings-At-The-Speed-Of-Sound/master/48865
А ось і задня обкладинка з даних ресурсів, де відсутній чорний напис UK-CD-FA 3229.

Розумію,що discogs не є довідником,але звідки з'явилась інформація про жовтень 1989?
Чи може бути,що диск одна матриця, але тільки відбулася заміна задньої обкладинки?Добавлено спустя 19 минутНе є коректною https://www.discogs.com/Wings-Wings-At-The-Speed-Of-Sound/master/48865, вірна https://www.discogs.com/Wings-At-The-Speed-Of-Sound/release/2422013
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Всі матриці на фото CDP 7 48199 2 · MASTERED BY NIMBUS, але можливо були якісь інші.
Модератор
Вад
Киев
5 часов назад
Нажаль я віддав свій перший прес коли робив заміну своїх старих дисків на нову "білу" серію 1993 року, та навіть не зробив сканів. Ну, на той час, коли ми отримували зарплатню приблизно 12-18 доларів на місяць, викрутитись якось інакше було неможливо. Щоб придбати щось нове, треба було продати чогось зі свого старого. А серія з 16 дисків тоді коштувала приблизно 16 х 16 = 256 $. І мені таки якось пощастило її зібрати за півроку (може трошки більше). Пізніше ціни на цю серію почали повзти вниз, але дуже повільно. Звісно, що зараз вже жалкую, але повна відсутність зайвих грошей на той час мене змусила зробити таку заміну. Саунд нової серії мені також не сподобався, але інтуїтивно я розумів що раз це ремастер, тому і фонограма теоретично повинна бути кращою. Та і виправлення цокання на пісні "My Love" підштовхувало мене на цю заміну.

Цей альбом і дійсно вперше на CD було видано 10 липня.

І ось тут виникає питання: Чому замінили палітуру через декілька місяців? Мабуть тому, що забули дописати UK-CD-FA 3229. Я роблю такий висновок - дисків на той час було виготовлено більше ніж паперових вкладень до них. Ще в СРСР ми це явище називали радянським словом "пересортиця". І вона зустрічалось на багатьох вінілових платівках. Тому гадаю, що щось подібне відбувалося і з цифровими носіями. Випустили нову палітуру, виправивши помилку, а CD на складах ще залишалось чимало. Я такі релізи називаю "перехідними" та можу навести безліч вінілових видань, де платівка, або конверт використовувались попереднього зразку. Чи виготовлялись нові CD? Ось це залишається нам невідомим. Якщо не буде знайдено нового зразка компакт-диску, то "перехідний" наклад можна буде остаточно називати 2-им виданням. А поки що, питання залишається відкритим.

Може хтось має більш докладнішу інформацію? З задоволенням вислухаємо і її.

P.S. До речі, цей альбом тоді зустрічався вкрай рідко. Якщо "McCartney" та "Ram" я мав в 3-х та навіть 4-х примірниках, то "Wings At The Speed Of Sound" до мене потрапив один єдиний раз і досі я його ніде не зустрічаю.
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Дякую!!!
Для себе зрозумів, що скоріше всього у мене в наявності “перехідний” наклад 2-ге видання(від 17 жовтня 1989).
Ще при пошуках інформації переглянув сайт JPGR (Complete U.K. Discography of John, Paul, George and Ringo)
http://www.jpgr.co.uk/pas10010.html.
Сайт пояснює, що випуск Fame на CD “Wings At The Speed Of Sound” відбувся в зв’язку з перевиданням на вінілі "Fame" в жовтні 1989( я подивився про вініл Fame “Wings At The Speed Of Sound” в новій книзі Шабеса на 227-228 сторінках,я так зрозумів там Ваші скани вінілу Fame) .
А от переклав:
“10 липня 1989 р. - перший CD випуск на каталожному номері Parlophone CDPAS 10010(Міжнародний номер - CDP 7 48199 2), але він видаляється буквально через три місяці і замінюється випуском "Fame".
17 жовтня 1989 – перевидання "Wings At The Speed Of Sound" Fame : на вінілі FA 3229, касеті TCFA 3229 та ...перевидання вищезазначеного CD -релізу на етикетці Fame, номер за каталогом CDFA 3229.”
Редактировалось: 3 раза (Последний: 24 декабря 2020 в 18:31)
Модератор
Вад
Киев
5 часов назад
Ну, якщо знайдеться диск на якому буде написано CDFA 3229, або змінено матричний номер, то можна буде твій наклад таки вважати перехідним. Але щось мене беруть сумніви, що через 3 місяці були перевидані CD диски з новим дизайном. Скоріш за все у сховищі було ще достатньо дисків виготовлених напередодні. Та якщо підтвердиться, що дисків іншого дизайну не було, то твій диск сміливо можна вважати 2-им накладом. Якось так…
Може хтось може додати ще якусь інформацію, бо це тільки моє власне спостереження?
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
На жаль, інформацію ніхто більше не додав. zst

Запитаю ще про одне перше видання на CD "Back To The Egg": він в мене не так давно але шукав його довго. В мене ще з 1997 року був лише "пірат Capitol"(нібито російський) але ну дуже гарно та якісно зроблений сам піратський диск.
Сам пірат

А от мій Британський оригінал
Добавлено спустя 10 минутМатриця CDP 7 48200 2, MASTERED BY NIMBUS.
Я намагався знайти інформацію, але нічого більше не знайшов про можливі Європейські варіанти даного диску тих часів.
Було декілька видань Odeon,Сapitol і тільки одна матриця NIMBUS?
Потім диск вийшов в складі перевидання 1993 року.
Також мене трохи здивувало, що буклет на зовсім тонкому папірі,але поліграфія якісна.

І ще питання:цей диск останній з видань Wings на СD в кінці 80-х?
Редактировалось: 1 раз (Последний: 10 февраля 2021 в 03:41)
Модератор
Вад
Киев
5 часов назад
Нажаль я в себе не знайшов його. Мабуть віддав, коли переходив на серію 1993 року. Навіть не можу нічого пригадати, але точно мав якийсь його варіант. А ось пірата на блакитному фоні пам'ятаю. Дійсно, ще в ті часи був дуже якісний клон.
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
На одному з форумів, під час обговорення останнього купленого CD "London Town" було досить вірно зазначено:
останнім часом що голандські ремастера, що оригінали цих дисків потрапили в список досить рідкіх.Цікава тенденція scratch
Редактировалось: 1 раз (Последний: 12 февраля 2021 в 21:03)
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Повертаюсь з питаннями smile по першим виданням другої полвини 80-х на СD "Wings".
Мій новий диск з перших видань,на якому одна з моїх найулюбленіших композицій- Tomorrow.
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Матриця SONOPRESS B-9590/CDM 7520172 А, і скоріше всього, в даному випадку одне з перших видань, яке вийшло 5 жовтня 1987 разом з Red Rose Speedway та McCartney 2 ?
Зустрічаються фото аналогічного диску зробленого в W-Germany,але з червоним логотипом Fame EMI. Тобто,ситуація схожа на видання Red Rose Speedway.
Замовляв я Британський диск(Made in the UK), а фактично прийшов німець. Можливо Британський рідше зустрічається? Навіть наявні фото дуже неякісні на https://www.discogs.com/ru/Wings-Wild-Life/release/2421940 , але у Британського диску повинна бути матриця EMI SWINDON.
Також не зрозумів,чому тільки у даного видання 1987 року "Wild Life" код SPARS невірно зазначений "DDD" замість "AAD" ?
Редактировалось: 3 раза (Последний: 22 февраля 2021 в 21:54)
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
І звертаюсь будь-ласка zst за допомогою в ідентифікації видань СD "John Lennon/Plastic Ono Band".
Даний диск має ifpi 1448, матрицю CDP 746770 2 AR 1 :5 : 11 EMI SWINDON. Диск вже точно не з перших видань, але чи міг він бути вироблений на початку-середині 90-их років? Ссилка нібито на даний диск https://www.discogs.com/ru/John-Lennon-Plastic-Ono-Band-John-Lennon-Plastic-Ono-Band/release/9136364
Сам мій диск

Саме в 1997 році я купляв гарно зроблений піратський диск даного альбому. Ну дуже схожий на перший погляд,але якщо гарно придивитись- відмінностей чимало hoho
Редактировалось: 1 раз (Последний: 22 февраля 2021 в 22:25)
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Я повністю зігдний, що в першу чергу потрібно звертати увагу саме на перші європейські видання на СD.
Випадково побачивши цікаву фото-розповідь про перші видання " Paul McCartney on Columbia Compact Disc", зацікавився інформацією про них music :Диски зрозуміло недешеві sick
https://recordscdsandmusic.blog/2019/03/08/cds-over-north-america-paul-mccartney-on-columbia-compact-disc/
Редактировалось: 2 раза (Последний: 23 февраля 2021 в 00:36)
Модератор
Вад
Киев
5 часов назад
Навіть і не знаю, як прокоментувати питання по Wings Wild Life. Німецьке видання, що з чорним логотипом, що з червоним мають однакові матричні номери - SONOPRESS B-9590/CDM 7520172 А. Немає на дисках і IFPI кодів. Але це нормальна практика, бо маркерувати ними CD диски почали десь з 1994 року.
Також обидва видання мають помилковий код – DDD. Британця не маю, але вірю, що і він тоді виходив. Чи виходили ці всі видання одночасно, або з деякою затримкою - мені невідомо. Може з часом дізнаємось про це детальніше.

До речі, в мене також найулюбленіша пісня з цього альбому саме "Tomorrow". Не можу зрозуміти чому вона не увійшла до жодної збірки найкращих хітів Пола.
Save vinyl!
Модератор
Вад
Киев
5 часов назад
Стосовно John Lennon / Plastic Ono Band.
Пірата помітив відразу – його видає логотип Parlophone, для якого тупо застосували комп’ютерне відображення фунта стерлінга.

В мене матриця має номер CDP 746770 2 AR 1 : 1 : 3 EMI SWINDON. Але нема ніякого IFPI. Тобто видання відповідає цьому релізу та навіть наймолодше з усіх його відомих варіантів
https://www.discogs.com/release/379917

Гадаю, що представлений вище CD являє собою додатковий наклад, який вийшов після 1994 року, але не можу гарантувати на всі 100 відсотків вірність свого висновку (ну, даю 90%).
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Дякую за відповідь music
Вирішив також звірити свій "Walls And Bridges". Ну, на перший погляд перший прес ,який вийшов 20 липня 1987року:
матриця CDP 7 46768 2 AR @ 2 : 4 : 9 +.
Наведу фото свого диска.
Добавлено спустя 2 минутыЗадня обкладинка
Добавлено спустя 9 минутМоє питання полягає в тому, чи є десь інформація яке було видання першим: вищенаведене ,чи видання Misprint друку з каталожним номером CD "Mind Games"? Я так розумію,це помилка друкарні?
От саме фото Misprint
Добавлено спустя 11 минутІ фото "Mind games" з мережі
Редактировалось: 2 раза (Последний: 24 февраля 2021 в 00:33)
Модератор
Вад
Киев
5 часов назад
Так, пам’ятаю, цю кумедну ситуацію з "Walls And Bridges". В мого друга було видання один в один, як в мене, але з іншим баркодом і я не міг зрозуміти чому так сталося. Занотував собі, що є і декілька інше видання, але і досі до моїх рук воно так і не потрапило. Сам я в ті часи намагався підбирати усі релізи на новому модному форматі відразу після їх виходу. Тому, цілком впевнений, що в мене самий перший прес. Він має матрицю CDP 7 46768 2 AR. @ 1 : 5 : 5 +.

Ще згадую, що на битлз.ру якось цю несподіваність коментували та навіть викладали 2 різних скана цього видання. Але не пам’ятаю, чим закінчилось обговорення. Здається, що до висновку так і не дійшли. Навіть не знаю в якій темі це можна зараз розшукати.
Моє припущення таке: помилились лише при друку паперових вкладень. А в магазинах помітили, що при сканувані баркоду на касі вибивається інше найменування. Сповістили про це постачальнику. Ну, щоб виправити ситуацію, терміново було виготовлено вже правильне видання.

Цікава ситуація відбулася і на початку нульових, коли EMI вирішила якось захистити свої релізи від копіювання. Придумали, так звану, систему Copy Controlled, яка не дозволяла копіювати лоб в лоба CD на CD-R. Мене завжди дратувала додаткова псевдо наліпка на компактах, яка попереджала про цей захист, бо вона прикривала собою частину оригінальної картинки. Але щось пішло не так – почали приходити рекламації на те, що у користувачів диски відмовлялись навіть просто програватись на деяких програвачах. Також, з’явилась безліч комп’ютерних програм, які знімали цей захист. Невдовзі від нього довелося відмовитися і перевипустити видання. Тобто до каталогу додались 2 однакових релізи, але з різним оформленням. Я тримаю обидва варіанти.

Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Вад:
В мого друга було видання один в один, як в мене, але з іншим баркодом і я не міг зрозуміти чому так сталося. Занотував собі, що є і декілька інше видання, але і досі до моїх рук воно так і не потрапило. Сам я в ті часи намагався підбирати усі релізи на новому модному форматі відразу після їх виходу.
Дякую за відповідь music
Особисто мені була дуже цікава інформація з Вашого досвіду,що дійсно таке видання "Walls and bridges" з іншим баркодом існувало і зустрічалось навіть у нас!
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Разом з "Walls and bridges" також вирішив звірити свій "Mind Games".
На фото дуже добре матрицю (Variant 2): CDP 746769 2 AR 3 :3:9 EMI SWINDON.

Задня обкладинка вже містить код (F: PM 516)
Нібито тут мій варіант https://www.discogs.com/ru/John-Lennon-Mind-Games/release/553778.
В мене виникло питання. Ящо в даному випадку в мене не перше видання 1987 року(матриця першого не містить напис EMI SWINDON) , а додатковий наклад без ifpi, то чи може мій диск відноситись до періоду 1988-1994 років?
Посетитель
Сергей
Медаль
Ровно
10 дней назад
Повертаюсь з питанням щодо перших пресів Wings, Paul McCartney smile
Перший раз побачив дві однакові вставки буклета!
Сам диск в занадто ідеальному стані. Виникли сумніви: може в даному випадку не перший прес?
Але нібито матричні номери схожі на перший прес - CDP 7 46612 2 AR @ 2+6+14+

|
Перейти на форум:
Страницы: Первая 1 2 3 4 Последняя
Быстрый ответ
У вас нет прав, чтобы писать на форуме.