ГлавнаяФорумДискографияПерші видання на CD

Перші видання на CD

Обговорюємо видання на компакт-дисках
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Мені цікаві "Wings" на вінілі, але перші видання 80-х років на компакт-дисках дуже привабливі.
Будь-ласка, звертаюсь за допомогою та роз'ясненням про перше Британське видання на CD "London Town".
https://www.discogs.com/Wings-London-Town/release/15952049
Видання недешеве, і в більшості випадків пояснюють що це перший прес та кращий звук.
Крім того не зрозуміло,диск 1987 чи 1989 року?
Взагалі і сам диск,і буклетна поліграфія дуже якісні.Добавлено спустя 16 минутНавіть є пропозиція придбати на Україні.
https://vinyl.com.ua/cd/wings-london-town-1978-emi-1st-press-uk-76858.html
WINGS - London Town (1978 EMI,Fame ‎– CD-FA 3223,CDP 7 48198 2,1st press,UK)-NM/NM
Редактировалось: 3 раза (Последний: 15 декабря 2020 в 14:39)
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Так, посилання на базу Discogs веде на перше видання цього альбому. Згідно довідника Chip Madinger and Mark Easter "Eight Arms To Hold You", якому цілком можна довіряти, дати виходу цього релізу у Європі та Америці такі


Мабуть на Discogs вкралася помилка, бо інший ресурс також вказує 1989 рік
https://www.45worlds.com/cdalbum/cd/cdfa3223


Я необачливо віддав цей диск, коли у 1993 році з’явилася нова ремастирована серія на 16-ти компакт-дисках. Звісно, що зараз жалкую. Але то були такі часи, коли щоб придбати щось нове, треба було продати чогось з свого старого.
Зараз вже не пам’ятаю його саунд. Тільки помітив, шо диски нової серії були трошки тихішими, хоча по частотній характеристиці мені сподобались.

Також, хочу попередити, що у той час наш північний сусід видав пиратку, яка була дуже схожа на оригінальне видання. Будьте обережні! Її можна виявити по таких признаках:
- на палітурці відсутній баркод, а буклет скреплено однією скобкою


- на самому диску мається дуже незвичний напис "MADE FOR IMF". Майже всі продавці говорять, що не знають, що означає IMF і говорять що привезли свої диски з Європи, але це брехня.


- також матричні номери відрізняються від оригіналу.

Редактировалось: 1 раз (Последний: 16 декабря 2020 в 13:08)
Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Що стосується саунду, то тут люди роділились десь порівно між прихильниками перших видань та прибічниками ремастерів. Справа в тому, що з самого початку на компакт-диски почали переносити оригінальні студійні плівки лоб у лоб. Але нові носії потребували інший премастеринг. Наприклад, на вінілі менше низьких частот, бо голка впадає у резонанс. Як мені казав мій товариш - що тобі найбільш подобається, те і слухай. Нові видання я якось сприймаю дуже "рафінованими". Мабуть тому я і долучаюсь до першої групи слухачів, які полюбляють перші видання. Але треба буде це ще протестувати.
Поясню і те, чому я віддав перші видання і залишив собі серію 1993 року. На компакті "Red Rose Speedway" в тихому місці пісні "My Love" (десь 1 хвилина з чимось там) я почув гучний "постріл" нібито голка натрапила на добрячу подряпину вінілового диску. Мене це збентежило та дуже розчарувало. Потім я здогадався прослухати цю пісню на збірці "Wings Greatest" (також перше видання). Там в цьому ж самому місці був той самий "постріл". Я заспокоївся, зрозумівши що це мабуть дефект майстер плівки. Придбавши нову серію 1993 року я згадав про цю неприємність і став уважно слухати "Red Rose Speedway". Цей дефект також був присутній, але в рази тихіше. Тобто щось з ним таки спробували зробити. Звісно, що технології не стоять на місці і всі цифрові записи сьогодні можна відреставрувати на комп’ютері. Послухав нове сучасне перевидання – дефект навіть зовсім не знайшов. Але від сучасного звучання не отримав задоволення. Ось тому я і тримаю усі видання, бо вони різні!
Редактировалось: 2 раза (Последний: 17 декабря 2020 в 13:15)
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Дуже дякую за відповідь!
От якраз такий London Town "MADE FOR IMF" мені і "впарили" на OLX роки два назад разом з іншими "нібито" фірмовими дисками.
І я наведу фото(інформативно) таких своїх "пиратів-першопресів".


Теж "MADE FOR IMF" -Red Rose Speedway.

Добавлено спустя 6 минутВ більшості випадків 1992 року або 1994- як з Wings At The Speed of Sound(1994 RASTR).
А задня обкладинка взагалі розмита.

Добавлено спустя 7 минутА ще мені доклав продавець за мої гроші по вартості фірмового диску "бонус"- Venus and mars (піратка 1995 Avokado ltd).
Добавлено спустя 17 минутЯ зрозумів, що багато і багато чого не знаю, але і дійсно довний час думав,що в мене є фірмові диски Wings, а в дійсності-всі піратки.
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Так, знаю всі ці релізи. Одного разу і я "спіймав" пірата. Але звинувачувати продавця на всі 100 відсотків не можу, бо по ньому було видно, що він і сам не знає чим торгує. Ну, дуже низький рівень знать.


Особливо в цій серії від IMF видає себе "Red Rose Speedway". Нібито все якісно зроблено, є перфорація, бумага не тонка, але невдала ретуш все видає… Наводжу фрагмент, який знаходиться на місці розташування баркоду.


Та навіть на фото, яке розмістив вище Сергей видно, що в середені дві строки
(C) 1973 MPL Communications Inc.
(C) 1992 IMF.
набрано по чомусь замазаному.
Я вже завтра знайду свій оригінал та розташую його тут для порівняння.

Редактировалось: 1 раз (Последний: 17 декабря 2020 в 00:11)
Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
А ось так виглядає оригінальне видання. Порівняйте його з піратським, що було розташоване вище.Зверніть увагу на те, що на диску написано "Made in W-Germany". І це звичайна практика тих часів. Справа в тому, що першими у Світі почали випускати компакт-диски японці. Вони відсилали свою продукцію до Америки та Європи, де до дисків друкувалась місцева палітура. В Європі першими виготовляти CD почали німці. Наприклад, перші 4 бітлівських альбоми були виготовлені спочатку у Німеччині. У Великий Британії друкували до них палітуру і в такому вигляді продавали їх у себе. Згодом і британці побудували завод. Можливо, що виготовлення деяких CD відбувалось паралельно у двох країнах. Тому часто можна зустріти CD тих часів, у яких палітура англійська, а диски можуть бути або німецькими, або англійськими. І перші і другі знаходились у продажу в Великий Британії. Нижче надаю такий приклад (палітура одна, а диски різні).

Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Дякую за інформацію.
Не можу згадати де, але точно бачив і навіть скопіював інформацію:
перший прес CD "Red Rose Speedway" з червоним логотипом (Made In W.-Germany CD-FA 3193, CDM 7 52026 2, SONOPRESS Red Logo EMI) ідентифікували як RARE і виставляли на продаж дорожче, чим такий самий аналогічний диск, але з Black Logo EMI(чорний логотип).
Навіть такі були різновиди одного пресу диску з різними кольорами логотипу?
Редактировалось: 3 раза (Последний: 17 декабря 2020 в 13:45)
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Хочу будь ласка запитати, а перший СD "Tug of War" дійсно вийшов в Европі в лютому 1985 року?
В мене асбсолютно схожий диск на наведений нижче, але на моєму диску зазначено Made in W.-Germany і матриця SONOPRESS.
https://www.discogs.com/Paul-McCartney-Tug-Of-War/release/1867326
Редактировалось: 1 раз (Последний: 17 декабря 2020 в 14:15)
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Сергей,

По першому питанню: Може бути. Мені варіант з чорним логотипом не зустрічався. Треба уважно передивитись усі його видання на Discogs. Я маю тільки ось такий з червоним, як показав.

По другому питанню: Так, "Tug Of War" вийшов 4 лютого 1985 року і тільки німецькі диски тоді і зустрічались. Може були і англійські, але я жодного разу їх не бачив. Коли вийшла серія 1993 року люди перші видання скидали по 5 доларів. Та ще ніхто не хотів їх тоді брати. Ну, хто б міг знати, що згодом це стане раритетом?

Редактировалось: 1 раз (Последний: 17 декабря 2020 в 23:42)
Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Мабуть у багатьох виникло питання: а який CD з записом бітлівської тематики було видано першим?
Я так глибоко не занурювався у дослідження, але мені здається, що цим компактом став японський "Abbey Road", виданий у 1983 році на так званому "чорному трикутнику". Якщо взагалі перші цифрові диски з’явилися у березні 1982 року, то це видання вийшло вже наступного року.
Фахівці визнають, що на цьому японському виданні найкращий звук серед усіх відомих релізів цього альбому. Може бути. Я його не маю. Мені за весь час лише один раз його запропонували, але за шалені гроші та без OBI. Тому я і відмовився.


Але ми з вами живемо в Європі, тому в першу чергу повинні звертати увагу саме на європейські видання. Довідники вказують на те, що альбом Джона та Йоко "Milk And Honey" на CD було видано 23-го січня 1984 року по обидві сторони Атлантики.

Ось це, на мою думку, було першим його виданнямА цей варіант вийшов трошки пізнішеЗ чого я роблю такий висновок? Поясню. Зверніть увагу на задню палітуру. Надаю фрагменти (перший варіант зверху).


Добре видно, що нижню строку було витравлено. Це могло бути зроблено тільки пізніше.
Також задня палітурка має дещо різні написи під баркодом і на другому варіанті ще додатково стоїть код POL 899. А спереду буклет другого варіанту в самому низу має номер 817 160-2. На першому варіанті він відсутній. Ну, а як відрізняються між собою самі диски ми і так добре бачимо.

Чисто для інформації ще надаю зовнішній вигляд першого американського видання. Воно схоже з другим європейським варіантом. Може ще були і інші варіанти, але мені про це нічого невідомо. Дуже чекаю на нове сьоме видання довідника Перрі Кокса. Він описує в ньому усі американські релізи.


Редактировалось: 1 раз (Последний: 17 декабря 2020 в 20:29)
Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Сергей відкрив цікаву тему. Нажаль, досі не існує жодного довідника з якого можна було б дізнатися про усі бітлівські видання на цифрових носіях. Хоча, деяку інформацію по американським дискам можна знайти у книгах Перрі Кокса. Але по європейським релізам - нуль. Тому я взявся вивчати цю тему самостійно. Охоче поділюся своїми спостереженнями з вами.

Давайте візьмемо альбом Рінго Старра "Beaucoups Of Blues". Знову хочу попередити, що мова йде про Британське (Європейське) видання цього альбому, яке надходило у продаж по всій території Британських островів та на значній території Європейського континенту. Таких видань я нарахував аж 4. Ось вони.


Гадаю всі помітили, що диски дещо відрізняються між собою. Розберемо їх докладніше.

1 – Перше видання альбому на CD з’явилось 1 травня 1995 року у Великий Британії. Також воно експортувалось до Європи.
- інформація у базі Discogs: https://www.discogs.com/release/5666874
- на компакт-диску надпис 'Made in UK'
- права видавника вказані, як BIEM/MCPS
- Яблуко зелене, по краю диска є дзеркальне кільце
- номер матриці: 832675 2 .1 (:1:1) і далі EMI SWINDON
- mastering SID сode: IFPI 1401
- mould SID сode: відсутній
- палітура Тип 1

Що таке тип палітури? Для роз’яснення показую фрагменти зворотної сторони (баркод). Тип 1 має надпис 'Made in U.K.' та код PM 516. Тип 2 має надпис 'Made in Holland', код відсутній.


2 – Після того, як англійці винесли виробництво вінілових платівок та CD за межі країни, ці носії почали друкувати у Голландії і ставити на них позначку 'Made in EU'.
- інформація у базі Discogs: https://www.discogs.com/release/4386639
- на компакт-диску чорна "псевдо наліпка" з надписом 'Made in EU' поверх старої
- права видавника вказані, як BIEM/MCPS
- Яблуко має коричневий відтінок, по краю диска є дзеркальне кільце
- номер матриці: 832675 2 @ 2 и через 180 градусов 1-2-2-NL
- mastering SID сode: IFPI 1441
- mould SID сode: IFPI 1441
- палітура Тип 1 або Тип 2

3 – Потім з’явились диски чисто Голландського виробництва, але вони експортувались і у Велику Британію і в інші країни Європейського Співтовариства.
- інформація у базі Discogs: відсутня
- на компакт-диску надпис 'Made in Holland'
- права видавника вказані, як BIEM/STEMRA
- Яблуко має коричневий відтінок, по краю диска є дзеркальне кільце
- номер матриці: 832675 2 @ 2 через 180 градусів 010208
- mastering SID сode: ?
- mould SID сode: IFPI AAHY2
- палітура Тип 2

4 – Також нібито диск виробництва Голландії (можливо друкувався на заводі, що нещодавно було побудовано у Італії). Диск має дещо інший дизайн та матричний номер.
- інформація у базі Discogs: відсутня
- на компакт-диску надпис 'Made in Holland'
- права видавника вказані, як BIEM/STEMRA
- Яблуко зелене, дзеркальне кільце відсутнє
- номер матриці: IMS manufacturing www.imsgroup.it 8326752
- mastering SID сode: IFPI 2552
- mould SID сode: IFPI LV04
- палітура Тип 2
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Дякую!
А от і мій перший прес "Red Rose Speedway"(CDM 7 52026 2),але матриця не SONOPRESS :
добре це,чи майже взагалі не суттєво, але диск "Made in UK" з чорним логотипом EMI and Fame на диску.

Нарешті вже зрозумів, що все ж таки більшість дисків була з написом "Made in W-Germany" і видань було чимало.
А взагалі,крім кольору логотипу на диску,все як тут
https://www.discogs.com/Paul-McCartney-And-Wings-Red-Rose-Speedway/release/4692167
Редактировалось: 1 раз (Последний: 22 декабря 2020 в 19:21)
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Також звертаюсь з допомогою по одному з перших видань "Shaved Fish"(диск може бути як 1987 ,так 1990 року,але я можу повністю помилятися).
Фото свого диску навожу, і одразу виникає питання: чи могли бути в оригінальних дисків навмисні помилки в текстовій частині?
Сам текст на поверхі диска: Original Sound Recirdubgs nade by EMI Records Ltd.

Правильніше по-англійські напис Original Sound Recordings made by EMI Records Ltd.
А от сам диск
https://www.discogs.com/Lennon-Plastic-Ono-Band-Shaved-Fish/release/418004
Але в мене матриця не EMI SWINDON, а CDP 7 46642 2.


В виданні 1987 року,судячи по фото з discogs, японський диск та вірний напис.
https://www.discogs.com/Lennon-Plastic-Ono-Band-Shaved-Fish/release/12531922
Редактировалось: 1 раз (Последний: 22 декабря 2020 в 19:43)
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
1 - Поздоровляю, хороше придбання! Це і дійсно не суттєво, що нема у матричному номері напису SONOPRESS. Просто це справжній англієць, а диски з відміткою SONOPRESS друкувались у Німеччині по замовленню. Якщо замовлення надходило з якоїсь країни, то цю країну і ставили у якості виробника (контракт, як і при виготовленні вінілових платівок).

2 – Так, це другий прес. Зустрічав я подібні помилки на дисках. Просто людина, яка набирала текст, помилилась і цього ніхто не помітив. Так і пішла накатка в діло. В мене така ж сама копія.Колись був на місцевій фабриці і мені продемонстрували процес виготовлення CD. В нас з одного штамперу друкують до 50 000 дисків (що дуже погано з точки зору якості продукції). Треба вставити у станок цей штампер і не витягувати його до самого кінця процесу друку, бо при його заміні обов’язково виникають механічні пошкодження і кількість відбитків зменшується з кожною такою заміною майже на 10-15 відсотків. За кордоном до такої кількості не доводять процес. Штампер через 20-25 тис. відбитків викидають. Звісно, що помітити помилку можна і після дуже великої кількості вже готових дисків. Ну, а CD за цей час вже розходяться по магазинах.
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Уважно переклавши коментарі на перший прес диску "London town" (EMI,Fame-CD-FA 3223),
ресурс https://www.45worlds.com/cdalbum/cd/cdfa3223,
я все ж таки зрозумів, що дійсно диск з невідомих причин вийшов не в 1987 році , а пізніше- 28 серпня 1989 року.
Ось сам коментар:
"Випущений з великою затримкою майже на два роки (зверніть увагу на ремастеризовані авторські права 1987 року- "Digitally re-mastered 1987 EMI Records Ltd."), "London town" є останній з альбомів Маккартні 70-х років, що виходили на компакт-дисках( я так розумію,мається на увазі друга половина 80-х).12-сторінковий буклет містить тексти пісень, але відсутні репродукції двостороннього плакату вінілу."

І хочу подякувати за дійсно достовіру інформацію по датам виходу з довідника Chip Madinger and Mark Easter "Eight Arms To Hold You"!
В майбутньому треба його пошукати на продаж на закордонних інтернет-ресурсах.
Редактировалось: 2 раза (Последний: 22 декабря 2020 в 22:09)
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Ще будь ласка задам питання про стікер на обкладинці буклету диску "Press To Play", для мене це загадка не перший рік.
На диску 1993 року(перше перевидання нової ремастированої серії, без ifpi), справжній стікер FOR SALE IN GCC ONLY( Для продажу тільки???)

Диск справжній англієць,навіть коробочка з відтиском знизу MANUFACTURED BY EMI.
Все як тут
https://www.discogs.com/Paul-McCartney-Press-To-Play/release/13857849
Тільки немає стікеру с загадковим GCC.
Редактировалось: 3 раза (Последний: 22 декабря 2020 в 22:56)
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Вперше бачу. Завтра подивлюсь свій диск. Якось я не звертав на це увагу, мабуть в мене нема такого стикеру. shock
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Диск я купляв в січні 2007року, в підземці в музичному магазині "Media club" на Майдані Незалежності(Київ).
Можливо диск для розповсюдження в країнах "Совета сотрудничества стран Персидского залива (GCC)",тобто Арабські Емірати,Саудівська аравія.

Ну дуже дивний стікер.
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 2004
Киев
2 часа назад
Передивився усі диски цієї серії, що є в мене. Жоден не має такого стікеру. Матричні номери цього диску в мене дещо інші, але диск в тебе оргигінальний (фірмовий). В мене стоїть під баркодом HOLLAND. Тому вони дещо і відрізняються.
Вперше бачу такий стікер!
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 284
Ровно
7 дней назад
Дякую!
Я розумію,що перевидання 1993 року не стосується перших видань на СD. Але я звернув увагу,що навіть диски серії 1993 мали різний дизайн:
в мене є "Band on the Run", теж Made in UK (на диску і поліграфії), але вже присутній ifpi 1446 і в диска( на відміну від "Press to play") є срібний ободок по краю диска товщиною 2 мм на відстані 1,5 мм від краю диска. У Press to play такий ободок відсутній. Можливо,це були більш пізні перевипуски з ifpi. Але диск британець,всі пару інших в мене Made in Holland і навіть з написом www.imsgroup.it біля ifpi .
Зараз мене диски серії 1993 (крім "Press to play") не вражають ні звуком,ні буклетами. Перші видання 80-х набагато цікавіші,навіть диск-першопрес приємно тримати в руках. joke
Редактировалось: 2 раза (Последний: 23 декабря 2020 в 15:44)
|
Перейти на форум:
Страницы: 1 2 3 Последняя
Быстрый ответ
У вас нет прав, чтобы писать на форуме.