ГлавнаяФорумДискографияУчастие битлов в проектах других музыкантов / The Beatles and solo collaborations

Участие битлов в проектах других музыкантов / The Beatles and solo collaborations

Записи различных музыкантов, в которых принимали участие либо Битлз, либо отдельные участники квартета
Посетитель
Игорь
Медаль
Сообщений: 1106
Львов
6 часов назад
Стівен Стилз став відомий завдяки участі в американсько-кандаському гурті Buffalo Springfield, а пізніше у супер-тріо Кросбі, Стилз і Неш, до якого часто під’єднувався його бувший колега по гурту Ніл Янг, утворюючи спер-квартет, найвищим досягненням якого був альбом Déjà vu (1970). В листопаді того ж 1970 р. Стилз видав свій перший сольний альбом, який називався просто Stephen Stills.

У двох піснях To a Flame та We Are Not Helpless на ударних грав Рінго під псевдонімом Richie, тим самим псевдонімом, під яким він приймав участь в альбомі London Howlin’ Wolf Sessions, про який в цій темі розповідали Вад і Сергей. До речі цей альбом було перевидано у 2003 р. з бонусами піснями Goin’ Down Slow та I Want to Have a Word with You, а також альтернативними версією і міксом пісні I Ain’t Superstition, в яких також за ударними Рінго, в інших піснях альбому - Ролік Чарлі Уоттс.
Альбом Stephen Stills мав великий успіх, досяг 3 місця у США, входив у тисячку найкращих альбомів усіх часів.
Добавлено спустя 1 минутуУ червні 1975 вийшов альбом Стилза, названий ще простіше Stills, він містив пісню As I Come of Age, в якій за ударними також Рінго.
Посетитель
Игорь
Медаль
Сообщений: 1106
Львов
6 часов назад
Рінго Старр, як відомо, був до Бітлз барабанщиком ліверпульського гурту Rory and the Hurricanes, обидві команди грали разом у Гамбурзі в 1960 у клубі «Кайзеркеллер». Ностальгія за цієї групою залишилися у Рінго і донині, адже на своїх недавніх альбомах він присвятив їй декілька пісень. Зі спадщини гурту залишилося лише пара синглів. Один з них America – пісня зі знаменитого мюзикла «Вестсайдська історія». Сингл вийшов у листопаді 1964, за ударними Рінго.

Порівняно недавно було знайдено плівку з цілим концертом Rory and the Hurricanes, але Рінго там немає. Зберіглося і відео з виступом Рорі зі своєю групою, але Рінго там теж нема.
Добавлено спустя 6 минутЗагальновідоме захоплення Джорджем Гаррісоном індійською філософією, релігією і музикою, елементи якої були ним привнесені у творчість Бітлз. У 1969 р. у Лондоні за фінансовою підтримкою Джорджа було відкрито кришнаїтський Храм Радха Крішни (Radha Krishna Temple). Тож коли була заснована фірма «Еппл» Джордж з ентузіазмом зайнявся записами індійської музики у виконанні музичного колективу, створеного при Храмі. Було записано цілий альбом санскритських мантр, який так і назвали Radha Krishna Temple.

Він вийшов у травні 1971, а перед тим на лейблі фірми вийшли два сингла Hare Krishna Mantra (серпень 1969) і Govinda (березень 1970).Добавлено спустя 8 минут
Добавлено спустя 9 минут

Як не дивно (а може й не дивно, зважаючи на рекламні зусилля самого бітла), вони мали неабиякий успіх, досягнувши у британських чартах 12 і 23 місце відповідно. Джордж не тільки був продюсером, а й грав на гітарі та деяких індійських інструментах, а в запису другого сингла прийняв участь на ударних Рінго.
Посетитель
Игорь
Медаль
Сообщений: 1106
Львов
6 часов назад
Роботу з новими музикантами фірми «Еппл», яка власне і була основною метою створення фірми, в основному виконували Джордж і Пол. Рінго іноді сідав за ударну установку, допомагаючи при запису. А Джон окрім власної кар’єри опікувався майже виключно кар’єрою своєї нової дружини. У 1968-1969 на лейблі фірми вийшло 3 їх сумісних альбоми, які навряд чи можна назвати музичними. А 11 грудня 1970 одночасно в Англії і США вийшов фактично перший сольний студійний альбом Джона і альбом його жінки під схожими назвами John Lennon/Plastic Ono Band та Yoko Ono/Plastic Ono Band. Вже заплановано ювілейне видання альбому Plastic Ono Band в кінці цього року або на початку наступного, в делюкс-варіанті якого буде аж 6 CD, в одному з них, напевно буде цей альбом Йоко. Не буду описувати вклад Джона в альбоми його дружини, може комусь це заманеться, скажу тільки, що в запису цього альбому крім Джона прийняв участь Рінго на ударних, а в одному з треків навіть і Джордж.

І все ж таки, хоч і нечасто, Джон приймав участь у запису інших музикантів, у цій темі вже йшлося про альбом Гарі Нілссона Pussy cats. А першим таким помітним досвідом була участь Джона у шоу «Рок-н-рольний цирк», організованому групою «Роллінг Стоунз» 11 грудня 1968. Він виконав свій Yer Blues (на той час нову пісню з Білого альбому) у складі спонтанно створеної групи Dirty Mac, до складу якої крім нього увійшли Ерік Клептон (гітара), Кіт Річард (бас) і Мітч Мітчелл (ударник Джимі Хендрікса). Незважаючи на зірковий склад («Роллінг Стоунз», «Ху», «Джетро Талл», Тадж Махал), фільм вийшов тільки в 1996 у кінотеатрах та на відео-касетах. Перевидання на DVD у 2004 містило додаткові кадри і записи, зокрема альтернативний дубль Yer Blues.
Посетитель
Игорь
Медаль
Сообщений: 1106
Львов
6 часов назад
Перебравшись у кінці 1971 з дружиною у США, Джон занурився в середовище радикальних політиків і музикантів, частиною якого був гурт Elephant’s Memory (Слоняча пам’ять). Гурт акомпанував Джону в знаменитому концерті One to One у нью-йоркському «Медісон сквер гадн» 30 серпня 1972 та при запису альбому Sometime in New York City. І Джон прийняв участь у запису безіменного альбому групи, який вийшов на лейблі «Еппл» у вересні 1972 в США та у листопаді в Англії.

Джон не тільки був продюсером альбому, а й безпосереднім виконавцем у 6 піснях, конкретніше по номерах – сторона А: 3 – вокал, гітара, 4 – вокал, перкуссія; сторона В: 1 – вокал, 4 – електропіаніно, 5 – вокал, гітара, 6 – вокал. Сингл з альбому Liberation Special / Power Boogie вийшов у грудні
Добавлено спустя 2 минутыЩе один музикант-активіст, з яким співпрацював Джон, - Девід Піл (уроджений Девід Марк Розаріо). А саме був продюсером альбому The Pope Smokes Dope (Папа римський курить наркоту, квітень 1972), який Піл записав зі своїм гуртом The Lower East Side (Нижня східна сторона) і який був заборонений у багатьох країнах.

Цікаво, що у 90-ті у нас можна було купити альбом Піла Bring Back the Beatles чеського виробництва, що приваблював виключно обкладинкою.Добавлено спустя 7 минутПеребуваючи у Канаді Джон прийняв участь як бек-вокаліст у запису пісні Rocky Mountain Tragedy канадського гурту Crowler, яка увійшла в їх альбом КЕ 32746, що вийшов у кінці 1973.
Добавлено спустя 14 минутПро співробітництво Елтона Джона і Джона Леннона при запису альбому Walls and Bridges вже розповідалося, як і про концерт Елтона, в якому в результаті парі прийняв участь Леннон. А ще він прийняв участь у запису своєї бітлівської пісні Lucy in the Sky with Diamonds для сингла Елтона під псевдонімом Dr. Winston O’Boogie, підспівуючи і граючи на гітарі. На зворотній стороні сингла чудова пісня One Day at a Time з на той час останнього альбому Леннона, на ній Уінстон О’Бугі також грає на гітарі.

Сингл вийшов у листопаді 1974.
Добавлено спустя 16 минутСпівробітництво Джона з Девідом Боуі (при народженні Девід Роберт Джонс) вилилося у дві пісні, записані в січні 1975 у Нью-Йорку для альбому Young Americans. Пісня Fame була скомпонована Боуі і Ленноном разом з гітаристом Карлосом Аломаром безпосередньо у студії. Джон співає, грає на гітарі так само як і в незабутній Across the Universe.

Альбом вийшов у березні 1975, а в липні Fame вийшла як сингл і очолила американські чарти.Добавлено спустя 18 минут

Посетитель
Игорь
Медаль
Сообщений: 1106
Львов
6 часов назад
До речі не всі знають, що в 1968 Девід Боуі присилав свої записи для прослуховування в «Еппл», та вони не сподобалися. Ех, прогавили пацана!
Редактировалось: 1 раз (Последний: 27 октября 2020 в 19:16)
Посетитель
Игорь
Медаль
Сообщений: 1106
Львов
6 часов назад
Уточнення: у пісні America гурту Rory Storm & the Hurricanes Рінго не грає на ударних, а співає бек-вокал і хлопає в долоні. Він прийняв участь у запису 30 вересня 1964, коли звісно вже не був барабанщиком гурту, а відомим бітлом. В цей день Бітлз записували в студії пісні для альбому Beatles For Sale.
Добавлено спустя 2 минутыЩе уточнення: в альбомі B.B. King in London, про який розповідав Валерій, Рінго грає на ударних у 3 номерах: Ghetto Woman, Wet Hayshark, Part-time Love. Перший з них вийшов також синглом:
До речі, як правильно на українській мові: сингл чи сінгл? Вікіпедія вживає перший варіант, тому так і пишу, хоча я сумніваюся.
Посетитель
Игорь
Медаль
Сообщений: 1106
Львов
6 часов назад
2 лютого 1971 р. в студії на Еббі Роуд Джордж Гаррісон прийняв участь у запису пісень для альбому тодішньої дружини Філа Спектора Ронні, бувшої вокалістки жіночого гурту The Ronettes. В запису приймали участь також клавішник і басист Ліон Рассел та гітарист гурту «Бедфінгер» Піт Хем. На наступний день до них приєднався Джон Леннон, який грав на фортепіано. Альбом так і не вийшов, а тільки сингл Try Some Buy Some / Tandoori Chicken у квітні.

Було записано ще пісні You, When Every Song Is Sung та Loverly Laddy Day. Пізніше Джордж використав інструментальний супровід Try Some Buy Some, дещо його сповільнивши, записавши замість вокалу Ронні свій власний вокал. В такому вигляді пісня увійшла в альбом 1973 р. Living in the Material World. На мій погляд, це краща пісня альбома і одна з найкращих і недооцінених пісень Джорджа. А яку чудову її версію записав Девід Боуі в 2003 р. Аналогічно вчинив Джордж і з піснею You, помістивши її на свій альбом 1975 р. Extra Texture (Read All About It), також краща пісня цього альбому. Пісню When Every Song Is Sung Джордж планував ще для альбому All Things Must Pass, потім її записували Шірлі Бессі, Сілла Блек, Мері Хопкін, Мері Рассел (дружина Ліона), але до платівок справа не доходила. І врешті решт Джордж віддав пісню Рінго, яка під назвою I’ll Still Love You увійшла до його альбому 1981 р. Stop and Smell the Roses. Джордж не зміг прийняти участь у запису, та йому настільки не сподобалася записана версія, що навіть збирався відкрити судовий процес проти неї. Доля пісні Loverly Laddy Day мені невідома, та ось знайшов на youtube.
В запису яких пісень приймав участь Джон, невідомо, та все ж приємно усвідомлювати, що його внесок може бути ще у двох альбомах Джорджа, хоча в кредитах він не вказаний, так само, до речі, як Ліон Рассел і Піт Хем.
Редактировалось: 1 раз (Последний: вчера в 15:27)
|
Перейти на форум:
Страницы: Первая 5 6 7 8
Быстрый ответ
У вас нет прав, чтобы писать на форуме.