ГлавнаяФорумДискографияКоллекционерам на заметку

Коллекционерам на заметку

Полезные советы для коллекционеров
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 277
Ровно
1 день назад
Саме зараз,коли перевидання "Let It Be" очолив хіт-парад рок-альбомів за версією Billboard і без перебільшень назавжди буде найкращою музикою в світі, я переглянув свій американський першопрес. Я так ніколи точно і не зміг його ідентифікувати. Також мене дивував маленький нюанс, чому в мого преса Scranton (Pennsylvania) проставлено на першій стороні два рази в трикутничку "IAM" : один раз відразу під sf, другий раз трошки далі?
Завжди бачив, що тільки один раз буває штамп "IAM".
Можливо я також помиляюсь і в мене взагалі прес іншої фабрики. Прошу буль ласка,Вашу допомогу.
А далі навожу свою матрицю, і фото.
Side A - etched ("Bell Sound" and "IAM" stamped, "IAM" triangle two times, one overlaps partially with the f of sf)): Phil+Ronnie JS 17,500-13... #6 Bell Sound sf IAM. І знову IAM.Добавлено спустя 2 минуты
Добавлено спустя 4 минуты
Редактировалось: 1 раз (Последний: 14 декабря 2021 в 21:20)
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1989
Киев
4 часа назад
Американська версія альбому "Let It Be" мабуть саме найсуперечливіше видання з всієї північноамериканської бітлівської дискографії. Багато разів у різних довідниках його згадують як саме найулюбленіше видання, яке полюбляли підробляти пірати, причому, неодноразово. А деякі підробки дуже схожі на оригінали, але ми зараз все детально розберемо. Для мене і дійсно це дуже дивно, бо я ніколи не зустрічав підробок інших офіційних альбомів. Так, деколи зустрічаються піратські копії "Introducing... The Beatles", або саундтреку "A Hard Day’s Night" від United Artists. Але піратська продукція Capitol та Apple мені ніколи не зустрічалась окрім "Let It Be". Ну, якщо згадують більш за все саме цей альбом, то мабуть таки були і інші підробки. Причому, підробляли як перше видання цього альбому, так і друге. Але, все по порядку.
Спочатку уважно роздивимось оригінальне офіційне видання.Етикетка, яку представив Сергій, має усі ознаки першого офіційного релізу цього альбому, відпресованого фабрикою Scranton, про що говорить клеймо цієї фабрики – трикутник з літерами IAM вибитий машиною. В мене така ж сама копія, тільки від іншої фабрики – Winchester, яка мала інший логотип у вигляді прикладу рушниці. Іноді цей символ в народі ще називають "чаркою". Але всі інші ознаки оригінального випуску у цих платівок однакові.
Редактировалось: 1 раз (Последний: 15 декабря 2021 в 18:26)
Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1989
Киев
4 часа назад
За все життя мені тричі траплятись підробки. Дві я залишив собі, третя зараз знаходиться у мого друга. Причому усі 3 примірника різні! Один навіть має з другої сторони моно запис!
Отже, які ознаки підробки?
По-перше, це дуже велике дзеркало, так званої "мертвої зони" між останньою збіговою доріжкою та етикеткою сторони 2.
Ось так виглядає оригінальне видання.


А ось так фейкове


У пірата ширина "дзеркала" сторони 2 (dead wax - мертва зона перед етикеткою) досягає 3,1 см. В той час, як вона повинна бути не більше 1,95-1,97 см.
Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1989
Киев
4 часа назад
Також, якщо ви помітили, то піратська копія має дуже нечітке зображення етикетки. Часто його ще називають як "дифузне зображення". Така ж сама халепа і з конвертом – він не тільки не має чіткості, але ще його і згорнуто нерівномірно (одна зі сторін розворотної обкладинки довше іншої).
Ще одна з ключових відмінностей полягає в тому, що, крім іншого, всі підробки мають прес-кільце діаметром 7 см. Це кільце – наслідок використання, так званого, "deep groove" від якого на більшості заводів відмовилися наприкінці 1969 року. На фабриках компанії Capitol Records на той час вже використовувалися прес-кільця діаметром приблизно 3,5 см.
Але, на деяких світлинах піратських копій зустрічається це мале кільце. Але, якщо по етикетці в цьому місці провести пальцем, то зрозуміло, що воно просто перефотографоване!
Ось подивиться на цю етикетку – на ній можна помітити відразу 2 кільця, але маленьке просто "намальовано", палець застрягає лише на великому. Та і сама етикетка була поклеєна не по центру і на отвору для шпинделя вилізли усі прикмети копіювання оригінальної етикетки.

Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1989
Киев
4 часа назад
У матричні номери навіть не хочеться вдаватися. Справжня оригінальна копія має таки ознаки (на прикладі мого примірника):
Phil+Ronnie_____JS-17,500-12...#Х_____Bell Sound_____sf_____(логотип фабрики)
Phil+Ronnie_____JS-17,501-11...#Х_____Bell Sound_____sf_____(логотип фабрики)
Де,
на стороні 1 після 500 все вицарапано в верхньому регістрі, причому 3 точки перебувають під цифрою 12
на стороні 2 після 501 все вицарапано в верхньому регістрі, причому 3 точки перебувають під цифрою 11
_____ просто великий пропуск;
Х – може мати різні цифри.

А на піратських копіях може бути все, що завгодно. Наприклад, на одному піратському диску:
JS 500-14________sf_____щось схоже на triangle, але нашкрябано рукою_____Phil+Ronnie
JS-17,501 19 #6___sf_____щось схоже на triangle, але нашкрябано рукою_____Phil+Ronnie

На іншому:
1750 (закреслено), потім 17500 и більш нічого!
17501 и більш нічого!

Ще на іншому:
На першій стороні надряпано лише
Рукою трикутник¬_____Phil+Ronnie_____JS 17,500-19#5
На другій надписи у два ряди
_______________JS-175001 1446
Phil+Ronnie_____JS-17,5001 - 19 #5

Ніколи на піратських копіях ви не зустрінете штамп "BELL SOUND"!
А розпис Phil+Ronnie на піратських копіях зовсім інший

Редактировалось: 1 раз (Последний: 15 декабря 2021 в 18:34)
Save vinyl!
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1989
Киев
4 часа назад
Ну, і наостанок декілька слів про трикутник з літерами IAM - International Association of Machinists trade union, знак робітничої профспілки, який вказує на пенсільванський прес платівки. Він завжди повинен бути вибитим машиною! Тільки піратські копії мають його надряпаним рукою.
Для порівнянняНу і чому штам на платівці Сергія стоїть двічі? Я вважаю, що це просто помилка людини, яка мабуть в кінці зміни випадково підклала у прес його двічі. Ну, зустрічаються британські платівки або з невірним так-кодом, або навіть без нього. В чому справа? Вони нанесені на, так звані, "запчастини". Хтось підклав стару пластину з кодом, який вже не застосовується. А хтось і зовсім про цю пластину забув. Тому мені здається, що це всього на всього помилка оператора.
І відповідь на питання, чому таки "Let It Be" піратили найчастіше, я знайшов у книзі Брюса Спайзера

Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 277
Ровно
1 день назад
На обкладинках бітлівських платівок (також були і на Wings, і ще деяких) були дати їх виходу з зазначенням місяця( це було і в книзі Шабеса наведено).Питання:зараз вперше побачив штамп з датою та роком(31 жовтня 1975 року) в середині конверта. Чи може це бути фабричний штамп друку обкладинки ,чи дата надходження в продаж в магазин платівки? Невже ще тоді такі штампи вже проставляли?
Фото навожу- така обкладинка Британської платівки Lisztomania Wakemana, який вийшов в листопаді 1975.
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1989
Киев
4 часа назад
Мабуть це якась позначка магазину. В мене така ж сама платівка має звичайний стандартний пакет без ніяких надписів. Мабуть хазяїн таким чином відмічав надходження товару. Також, я зустрічав і чорнильні штампі з адресами та сайтами торгових точок.


Редактировалось: 1 раз (Последний: 21 февраля 2022 в 20:15)
Save vinyl!
Посетитель
Сергей
Медаль
Сообщений: 277
Ровно
1 день назад
Вад:
Мабуть це якась позначка магазину. В мене така ж сама платівка має звичайний стандартний пакет без ніяких надписів. Мабуть хазяїн таким чином відмічав надходження товару.
Дякую!
Вад,ще хочу будь- ласка Вашу допомогу по Ringo Starr "Sentimental Journey" : у мене був американський першопрес Bell Sound sf (IAM inside a Triangle),Scranton і по ньому все зрозуміло. А от нарешті отримав Британське видання,і почав його звіряти з книгою Щабеса Бітлз соло.
Моє питання наступне:
на сторінці 227 зазначені номера матриць першого типа (нібито мій) YEX 771 A-1U та YEX 772 A-1U.
Мої матриці я навожу на фото,але там немає букви А. Таке може бути для першопреса?Добавлено спустя 1 минуту
Добавлено спустя 3 минуты

Добавлено спустя 5 минутЗ книги Шабеса

Внутрішній конверт в мене трошки відрізняється,інший заводський EMI
Добавлено спустя 9 минутА все інше- як по книзі: ламінований конверт; каталожний номер PCS 7101 на торці обкладинки;яблуко темного кольору на стороні А; (P) перед роком маленьке. Тобто все один в один, тільки незрозуміло чому немає букви А в номерах матриць?
Модератор
Вад
Медаль Грамота Почетный битломан
Сообщений: 1989
Киев
4 часа назад
Це помилка. Не повинно бути А.
Save vinyl!
Модератор
Игорь
Медаль Модератор
Сообщений: 1457
Львов
8 часов назад
Подивився і я заради цікавости на свій примірник: так, букви А в номерах матриць немає, у Шабеса неточність як у 1-му так і в англійському виданні. Ну та не помиляється лишень той хто ніц не робе. На discogs наведені номери матриць https://www.discogs.com/release/3276856-Ringo-Starr-Sentimental-Journey. Тут надаються ще дволітерні (або літера з цифрою) номери, здається це номери штампів, що ставляться окремо. Там може бути буква А, в мене СН та GA на звороті.
|
Перейти на форум:
Страницы: Первая 19 20 21 22
Быстрый ответ
У вас нет прав, чтобы писать на форуме.