ГлавнаяНовости75 років з дня народження Джорджа Гаррісона

75 років з дня народження Джорджа Гаррісона

25 февраля 2018 - Вад

 

Сьогодні по всьому світу відзначається 75-я річниця з дня народження Джорджа Гаррісона – наймолодшого з Бітлз, якого називали "тихим" бітлом. Так, Джордж знаходився в тіні іменитого дуету Леннон-МакКартні, проте його внесок в загальну справу квартету був не менш вагомим. Його пісню "Something" записувало багато виконавців, включаючи Елвіса Преслі, Ширлі Бессі, Франка Сінатру, Джеймса Брауна і Смоукі Робінсона. Після "Yesterday" вона стала найпопулярнішим кавером зі спадщини Бітлз. Сінатра назвав її найкрасивішою піснею про любов, коли-небудь написаної, і зробив її невід'ємною частиною своєї концертної програми.
 
Джордж народився в Ліверпулі (Англія) 25 лютого 1943 року. Він був останнім з чотирьох дітей Гарольда Харґрівза Гаррісона і його дружини Луїзи. Мати працювала у магазині, а батько був кондуктором автобусу. По материнській лінії Джорджеві предки були ірландцями і римокатоликами. Його дід по матері, Джон Френч, народився в графстві Вексфорд (Ірландія), емігрував до Ліверпуля, де одружився з місцевою дівчиною, Луїзою Вуллем. Гаррісон народився в будинку, де прожив перші шість років: 12 по Арнолд Ґроув, Вевертрі (Arnold Grove, Wavertree), Ліверпуль. Опалювався він вугіллям, а туалет був надворі. У 1950 році сім'я одержала будинок за адресою, 25 по Аптон Ґрін (Upton Green), у Спіку (район Ліверпуля). З раннього дитинства Джордж у шкільних зошитах малював гітари та мріяв стати музикантом. Навчаючись у Ліверпульському інституті для хлопчиків, він придбав гітару за три з половиною фунти — що було для сім'ї чималими грошима. У ньому він і познайомився з Полом МакКартні, який був на рік старшим від нього. МакКартні пізніше став членом гурту Леннона під назвою The Quarrymen, до якого Гаррісон приєднався у 1958 році. Подальший його життєвий шлях вже відомий усім.
 
Після розпаду Бітлз, Джордж продовжував складати власні пісні, та записував сольні альбоми. Він організував благодійний концерт на користь народу Бангладеш, зібравши 250 тис. доларів для молодої тоді республіки. 
 
Джордж помер від раку 29 листопада 2001 року.
Рейтинг: +3Голосов: 31083 просмотра
Комментарии (4)
Вад #25 февраля 2018 в 17:26+2

Віталій #25 февраля 2018 в 17:44+3

Happy Birthday George!

Игорь #25 февраля 2018 в 18:37+3

ЗІ СВЯТОМ УСІХ БІТЛОМАНІВ!

fcliverpool #25 февраля 2018 в 23:38+2

С Днём Рождения, Джордж!