ГлавнаяНовостиВідкрили музей українських фанів групи «Бітлз»

Відкрили музей українських фанів групи «Бітлз»

13 июня 2008 - Вад

Гiперпосилання на gazeta.ua

У 3-й лінії "Глобусу" на Майдані минулого тижня відкрили міні-музей українських фанів групи "Бітлз". Виставка розміщена під сценою, на якій 14 червня виступатиме екс-"бітл" Пол МакКартні.

Фанати гурту з усієї країни передавали в музей найцінніші речі. Старі платівки, вирізки із газет, плакати, інструменти. Столичний "бітломан" Вадим Легкоконець, 50 років, відтворив у "Глобусі" типову кімнату радянського фана ліверпульської четвірки. Дві гітари стоять на підлозі біля потертого крісла. На стіні килим із портретами Брежнєва, Блохіна, Гагаріна. Старий програвач, магнітофон "Романтика" 1961-го року випуску і старі бобіни. Чоловік дістає фотокартку із пейзажем. Ставить її на програвач, опускає голку. Чути пісню "Бітлз". Якість звуку — погана, шипить. Так за часів Союзу нелегально записували "бітлів" та інші заборонені групи.

— Аби голка програвача не перестрибувала на заслуханій платівці, ми ставили на неї наповнений гайками коробок сірників. Тоді звук був кращим, слова не губилися, — згадує Легкоконець.

Крім фотокарток, пісні "бітлів" записували на рентгенівських знімках. На стенді виставлений один такий із перебитими кістками чийогось коліна. На знімку — сингл "Бітлз". Легкоконець купив його з рук. "Бітломани" записували мелодії підпільно, в студії звукозапису "Світанок" на бульв. Лесі Українки. Там на фанів завжди чигала міліція.

— Наші кулібіни винайшли, що рентген має ті самі властивості, що й платівка, — сміється чоловік.

Він живе на Дарниці. Бітломанити почав із 1968-го. Відтоді назбирав 600 платівок гурту. Його професія — проектувальник автодоріг. Знімає зі стенда старого зошита, в якому нотував назви платівок "Бітлз", роки, коли вони виходили. Кружечком обводив ті альбоми, які дістав. Говорить, що дорожить зошитом.

— У 1980-му "Голос Америки" повідомив про загибель Джона Леннона. Я вийшов на вулицю, довго бродив Києвом. Хотів  одного — аби мене ніхто не чіпав. Знав, що в Англії у день похорону на десять хвилин зупинилися заводи, фабрики, таксі не їздили. Подумки я був там, на похороні, — згадує Вадим Легкоконець.

Його дружина теж любить "Бітлз", а 24-річна донька Олена має свого кумира — Джастіна Тімберлейка. Про "бітлів" вона й чути не хоче.

Фонд Пінчука, який організовує концерт, пообіцяв міським "бітломанам", що МакКартні перед концертом відвідає їхню виставку. Фани подарують кумирові кобзу, яку виготовили 1956-го. Її налаштували під ліву руку — нею МакКартні грає на гітарі.

Вадим Легкоконець мріє отримати від співака автограф. Останнім часом МакКартні їх не дає.

У "Дні" та в "Каверні" чекають напливу відвідувачів.

Окрім музею в "Глобусі", у місті є ще два заклади, присвячені ліверпульській четвірці. Це біт-кафе "Дно" на просп. Перемоги, 45, неподалік станції метро Шулявська, і клуб "Каверн" на вул. Пушкінській, 9а, поблизу станції Театральна. У цих закладах жодного сюрпризу для Маккартні не готують. Однак очікують у день його концерту напливу відвідувачів.

Рейтинг: +1Голосов: 1887 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!