ГлавнаяНовостиУ Києві з’явилась скульптура Джона Леннона

У Києві з’явилась скульптура Джона Леннона

8 марта 2020 - Вад

Як відомо, на території України вже є пам’ятні монументи, присвячені великому маестро. Першим, у 1990 році з’явився пам’ятник в місті Могилів-Подільський на Вінниччині, по вул. Сагайдачного напроти входу до міського парку. Створив його Олексій Альошкін до 10-х роковин трагічної загибелі музиканта. Ще одну скульптурну композицію, де можна побачити Джона у складі гурту Бітлз, було встановлено у 2006 році у Донецьку біля входу до студентського фастфуду «Ліверпуль». Фігури музикантів виконані харківським скульптором Володимиром Антиповим. А у січні 2017 року в місті Запоріжжя було презентовано пам’ятник Джону Леннону, створений Григорієм Потоцьким.

І ось, нарешті, у 2019 році фігура Джона Леннона з’явилась і у Києві. На території Кирилівської церкви майже рік тому аматор з Київщини розпочав розташовувати дивовижні фігури відомих персонажів. Серед них можна побачити Дон Кіхото разом із Санчо Панса, пірата з дівчинкою, пацифіста, Джона Леннона… Колекція згодом буде поповнюватись.

Фігура Джона зварена з листового заліза покритого бронзовою фарбою. У правій руці Джон періоду 1968-1969 років тримає паперового голубка миру (відома акція за мир від Джона та Йоко), а лівою притримує на своїх колінах алегоричне відтворення музичного інструменту у вигляді ліри.

Заздалегідь передбачаємо шквал негативних відгуків відносно схожості скульптурної форми з відомим музикантом. Ну, так вже в нас повелося, що народ звик до совкового монументального мистецтва, яке споруджувало багатометрові дорогі та нікчемні історичні пам'ятки. А тут, якраз ми маємо справу з власним ставленням художника до особистості Джона, як митця з прогресивними поглядами, любов до його музики. І нехай таких пам’яток, різних та незвичних, буде ще більше, бо такі люди, як Джон Леннон мають право на їх шанування.

Світлини від Володимира Сульженко та Вадима Легкоконця.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Кирилівська церква (Церква Святих Кирила та Афанасія Александрійських) — пам'ятка архітектури та монументального малярства XII, XVII, XIX століть. Перша згадка про неї датована ще 1171 роком. З приходом радянської влади всі монастирські будівлі було націоналізовано й віддано Київський міський клінічній психоневрологічній лікарні № 1 імені І. П. Павлова, яка розташована поряд з церквою та перші будівлі якої з’явились на цьому ж самому місці понад 120 років тому. Саму ж Кирилівську церкву 1929 року оголошено історико-культурним музеєм, що згодом увійшов до складу заповідника «Софія Київська». Але з 1995 року церква також продовжує бути діючим храмом Української Православної Церкви.

Рейтинг: +1Голосов: 11327 просмотров
Комментарии (5)
Вад # 8 марта 2020 в 15:11+1

 

Вад # 8 марта 2020 в 15:480

Нажаль, самий перший корпус лікарні не зберігся до наших часів. На його місці встановлено меморіальну дошку. Але інших старих будівель на території лікарні вистачає. Наприклад, ось цей корпус було збудовано ще у 1912 році.

А майже поруч зі скульптурою Леннона знаходиться будівля того ж самого періоду, що і зображений на ній Джон – 1968 року.

Старовина органічно переплітається з сучасністю. По усій території встановлені ліхтарі під старовину. Деякі з них дуже креативні.  

Також сподобалась інсталяція з парасольок.

Але, найбільші враження, зрозуміло, від скульптури Джона. Мабуть, це найбільший подарунок йому на 80-річчя від України.

Игорь # 9 марта 2020 в 11:330

Напевно я вже зовсім старий і нічого не тямлю в сучасному мистецтві, але ця скульптура в мене викликає асоціації не з видантим музикантом і палким бунтарем-борцем за мир, а з якимось блаженим пацієнтом лікарні, що опікується душевними недугами. Без образ

Вад # 9 марта 2020 в 16:440

Нажаль, прибув я на цю території якраз у суботу, коли адміністративна будівля була зачинена. Тому на мої чисельні питання ніхто не зміг дати зрозумілі відповіді.

Хлопці з охорони навіть не здогадуються кого зображено на скульптурі, але висловили думку, що цю інсталяцію виконала людина з Київської області за свої власні кошти і подарувала лікарні. Ну, дійсно, чи може адміністрація замовити скульптуру вартістю в 1-1,5 млн. гривень? Звісно, що за ці гроші можна було б створити щось більш схоже на Джона. Але, чи варто комусь в це вкладати такі шалені гроші?

А ще хочу додати – ну, як може відобразити, наприклад, зачіску Джона митець, який працює з листовим залізом? Звісно, що тільки наварити довгі та трошки покручені клаптики схожі, як на наш погляд, на лапшу. А обличчя? Його навіть і близько до оригіналу неможливо відтворити цим матеріалом. Ніхто ж не буде висікати Джона з мармуру, або відливати з бронзи.

Питав я про цю роботу і в нашого скульптора – Ігоря Романовського. Він не знає чиїх рук ця інсталяція і вважає, що її було зроблено простим аматором.

Трохи більше знають священнослужителі, які проходили неподалік. Вони відразу сказали, що це Джон Леннон і коли ми їх з товаришем привітали за ці знання, то вони просто з посмішкою відповіли нам – Beatles Forever! Від них і дізналися, що облагороджують цю територію вже цілий рік, а скульптура Леннона з’явилась тільки за останні півроку.

Давайте припустимо, що Співтовариство бітломанів України вирішило встановити Джону пам’ятник та дало об’яву про збір коштів. Впевнений, що на зібрані гроші вдасться закупити тільки 3-4 пляшки горілки, не більше. Тому нам і залишається лише радіти тому, що від когось вже маємо хоча б це та ще і безкоштовно.

До речі, на сьогодні це, поки що, єдиний діючий пам’ятник Джону, який залишився в Україні. Як я цими днями з’ясував подробиці, скульптуру в місті Могилів-Подільський було демонтовано у 2016 році. Відновлені гіпсові фігури бітлів зараз знаходяться на тимчасово окупованій території, а про «запорізького» Джона і досі нічого не відомо. Стосовно останнього монументу у місті велися суперечки щодо його розташування. Може хтось з мешканців Запоріжжя зможе нам тут прояснити чим все закінчилося.

Вад #28 июня 2020 в 15:530

Нагадаю ще раз, що це не єдине місце в України, де було вшановано Джона:

https://beatles.com.ua/news/poroshenko-groisman-i-parubii-otkryli-sk.html

https://beatles.com.ua/news/na-hark-vschin-z-javivsja-mural-z-zobraz.html